Πρόσκληση για Ψηφοφορία

To Νηπιαγωγείο Πολιτικών κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά και παρά τις αντιξοότητες, λόγω της πανδημίας, υλοποιεί το πρόγραμμα Erasmus+ με τίτλο «Between the Green & the Blue: an environmental study to assure our future» – «Ανάμεσα στο Πράσινο και το Μπλε: μια περιβαλλοντική μελέτη για να διασφαλίσουμε το μέλλον μας».

Τα συνεργαζόμενα σχολεία είναι:

1. Nipiagogeio Politikon Evias-Greece(Eλλάδα)
  2. Kennet Valley Primary School United Kingdom (Ηνωμένο Βασίλειο)
  3. Gradinita CU Program Prelungit NR 1 Calimanesti-Romania (Ρουμανία)
  4. Emine Turkan Ikiz Ilkokulu-Turkey(Τουρκία)
  5. C.E.I.P. José María del Campo-Spain(Ισπανία)

Στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου, οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί  έχουν δημιουργήσει, με ψηφιακά εργαλεία, Postermywall & , 2 λογότυπα (logos), εκ των οποίων το ένα θα προκριθεί ως υποψήφιο για την τελική επιλογή του επίσημου λογότυπου του έργου. Η τελική επιλογή θα γίνει από όλα τα σχολεία-εταίρους, τα οποία θα υποβάλουν το καθένα τη δική του πρόταση.

Σας καλούμε να ψηφίσετε στον παρακάτω σύνδεσμο, μέχρι και τις 10 Απριλίου 2021, το λογότυπο που προτιμάτε και που νομίζετε ότι θα έχει τις μεγαλύτερες πιθανότητες να επιλεγεί από τους εταίρους μας.

Σας ευχαριστούμε

Οι μαθητές & οι Νηπιαγωγοί